top of page
  • Writer's pictureAdam

Bývalí lídri Boltu digitalizujú remeslo prostredníctvom platformy Adam a teraz idú na Slovensko

Roman Sysel a Jakub Dvořák boli pri tom, keď sa rozbiehal estónsky startup Bolt, ktorý patrí medzi najväčšie v Európe. Sysel do Boltu nastupoval v roku 2015 ako prvý zamestnanec v regióne Strednej Európy a napriamo spolupracoval so zakladateľom Markusom Villigom. Vtedy sa ešte firma volala Taxify a v Česku začínala operovať so svojimi alternatívnymi taxíkmi. Dvořák sa k startupu pripojil o pár mesiacov neskôr. Spoločne sa potom zaslúžili o rýchly rast Boltu nie len v Česku a na Slovensku ale aj v celom regióne.


Počet zákazníkov maliarskej platformy Adam každý týždeň narastá. Vďaka tomu sa startup dostal na kladnú hrubú maržu a mieri na Slovensko.

Úspech Boltu ich motivoval prísť s vlastnou myšlienkou a po doprave zmodernizovať remeslo. Vytvorili platformu Adam prepojujúcu zákazníkov s overenými maliarmi, ktorí vykonajú výmaľbu už nasledujúci deň od objednania. To všetko naviac za transparentnú predom stanovenú cenu.


“Staviame budúcnosť maliarstva. Vďaka Adamovi si jednoducho zistíte cenový odhad za maľovanie ihneď v našej online kalkulačke. Všetci maliari sú dôsledne overení a spolupracujeme len s tými, ktorí sa tešia skvelej spätnej väzbe od zákazníkov. Vždy je pre Vás k dispozícií jeden z členov tímu, ktorí Vám rád zodpovie všetky otázky.” Vysvetľuje princíp fungovania spoluzakladateľ Jakub Dvořák.


“Maliarom ponúkame možnosť robiť len to, čo im ide najlepšie a čo im vynáša peniaze - maľovať. O celú administratívu, komunikáciu so zákazníkom či fakturáciu sa postará Adam. Vďaka tejto úspore času vedia maliari ponúknuť lepšie ceny”, dodáva Dvořák.


V Česku, kde Adam zahájil svoje služby, sa už teší výbornému ohlasu. Každý týždeň láme rekordy v počte prijatých zákaziek a už sa dokázal dostať na kladnú hrubú maržu. Za krátky čas spustil servis v celej krajine a dosiahol svoj cieľ, čím je zaistiť kvalitného maliara, ktorý príde vymaľovať už na druhý deň od objednania.


“Teší nás úspech v Česku a chceme sa posunúť ďalej. Vstup na Slovensko tak vnímame ako logický krok pre náš ďalší rast. Je to krajina nám blízka a zohnať rýchlo kvalitného maliara je rovnako ťažké ako v Česku. V pilote sme nadviazali spoluprácu s vyššou desiatkou kvalitných maliarov. Teraz máme za sebou už stovky spokojných zákazníkov, dokážeme im zaistiť vymaľovanie do niekoľkých dní. Teší nás, že tak môžeme oznámiť oficiálne spustenie v plnom nasadení.” komentuje expanziu ďalší zo spoluzakladateľov Roman Sysel.

Maliara si už v túto chvíľu viete na stránkach www.maliaradam.sk zaistiť nielen v Bratislave, ale aj vo všetkých krajských mestách a okolí. Adam verí, že rovnako rýchlo ako v Česku sa mu podarí splniť svoje vysoké ciele aj na Slovensku.


Zakladatelia platformy majú jasno aj v ďalšej ceste. “Najprv chceme preraziť v maľovaní aj na iných trhoch. Už tento rok plánujeme expanziu do ďalších krajín. Vieme, že remeslo má zlaté dno a preto by sme v budúcnosti radi pridali ďalšie remeslá tak, aby bolo jedného dňa možné si skrze Adama postaviť aj napríklad celý dom a to rýchlejšie, kvalitnejšie a za lepšiu cenu než doposiaľ,” vysvetľuje víziu spoločnosti Sysel.

0 comments

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page