top of page
  • Writer's pictureAdam

Adam nezastavuje. So svojou maliarskou platformou mieri do Veľkej Británie a Írska.

Zdĺhavé zháňanie overeného maliara izieb je dnes vďaka Adamovi na Slovensku minulosťou. Po Poľsku a Maďarsku sa úspešnej českej platformy dočkali už aj na západe. Adam je teraz dostupný vo Veľkej Británii a Írsku, kde v konkurencií veľkých svetových platforiem zaznamenal úspešný štart.

Tím spoločnosti Adam vám pomôže zohnať kvalitného maliara za najlepšiu cenu v meste do druhého dňa.

Na prelome roku zakladatelia Jakub Dvořák a Roman Sysel opustili vysoké manažérske posty v úspešnej globálnej platforme Bolt s víziou zlepšiť povesť a fungovanie tradičných remesiel a postaviť jednorožca. O tisíce úspešne dokončených zákaziek neskôr hlási expanziu na západ. Po Slovensku, Česku, Poľsku a Maďarsku chcú teraz uspieť aj vo Veľkej Británii a Írsku, ktoré vidia ako ďalší krok k potvrdeniu svojho podnikateľského zámeru.


“Aj v týchto západných krajinách vidíme zle fungujúci trh a teda veľký potenciál pre zlepšenie. Maliari nemajú dobrú povesť, dlho sa na nich čaká, ich ceny sú vysoké a ťažko sa v nich orientuje. Rovnaká situácia bola predtým aj u nás, kde sa nám ju darí neustále zlepšovať, a preto u zákazníkov aj maliarov oslavujeme veľký úspech. Po pilotnom provoze v oboch krajinách vidíme, že sa naše očakávania napĺňajú. O našu platformu je veľký záujem a týždenne sú vďaka nám realizované desiatky zákaziek. V Írsku sme zaznamenali náš najlepší štart v histórií.”, hovorí spoluzakladateľ Roman Sysel.


Vo Veľkej Británii bude Adam dostupný ihneď v dvoch najväčších mestách Londýne a Birminghame. V Írsku firma začíná v Dubline a Corku. Rovnako ako v Česku platforma ponúka možnosť objednať si overeného maliara izieb na pár kliknutí, ktorá Vám príde vymaľovať byt, dom, či kanceláriu podľa Vašich časových preferencií. Hlavnou výhodou Adama je zákazníkom ponúknuť transparentnosť v cenách prostredníctvom jednoduchého formulára na webových stránkach a dostupnosť kvalitného maliara do 24 hodín od objednania.


“Vďaka skvelému tímu sa nám darí rýchlo rásť na súčasných trhoch a zároveň naše portfólio rozširovať o nové krajiny. Teší ma, že Adam zaznamenal úspešný štart aj v svetovej konkurencii veľkých platforiem, ktoré disponujú výrazne väčšími tímami aj kapitálom. Z našich výsledkov mám veľkú radosť. Sú pre nás motiváciou pre ďalšiu prácu. Jasne vidím, že so skvelým produktom vieme preraziť ako v našom regióne, tak teraz vo Veľkej Británii a Írsku” komentuje expanziu spoluzakladateľ Jakub Dvořák.


Platforma je vo väčšine krajín zisková, čo je pre startupy v tejto fázi neobvyklé. Zakladatelia veria, že našli úspešný model fungovania biznisu, ktorý by chceli ďalej škálovať a rýchlo rásť do ďalších krajín Európy. V tom im má pomôcť aj ďalší kapitál. V túto chvíľu teda hľadajú investorov, ktorí by startupistov v ich vízii podporili.


0 comments

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page